Nord Finanse

Jaki kredyt dla firm na ryczałcie?

Firmy prowadzące działalność i rozliczające się „na ryczałcie” najczęściej zastanawiają się jakie warunki muszą spełnić, aby uzyskać kredyt na prowadzenie działalności gospodarczej. Jednym z rodzajów kredytów pozwalających firmom na rozwój jest kredyt dla firm na ryczałcie.

Kto może skorzystać z oferty kredyt dla firm na ryczałcie?

Ryczałt to jedna z form opodatkowania, polegająca na rozliczeniu podatku od przychodu. W czasie wyliczania zdolności kredytowej bank traktuje część przychodu firmy jako jej dochód. Wyliczenie kwota jaka zostanie uznana za dochód uzależnione jest od wewnętrznego regulaminu banku. Dodatkowo klient jest zobowiązany do zadeklarowania rzeczywistych kosztów jaki ponosi w prowadzeniu działalności.

Ważnym warunkiem uzyskania kredytu dla firm na ryczałcie jest przygotowanie wymaganych dokumentów:

Najważniejsze z nich to;

Na co przeznaczyć środki kredytowe?

Kredyt dla firm na ryczałcie jest kredytem na dowolny cel, dzięki czemu środki kredytowe mogą pokryć bieżące potrzeby firmy. Wiele firm korzystających z tego rodzaju finansowania wspomaga swoje działalności w rozwoju oraz podtrzymuje płynność finansową firmy.

Kredyt dla firm na ryczałcie można również przeznaczyć na zakup nieruchomości. Przy kredytach hipotecznych wymagane jest zabezpieczenie na kupowanej hipotece.

Jeśli Twoja firma rozlicza się ryczałtem i jesteś zainteresowany/a kredytem dla firm zapraszamy do kontaktu.

Exit mobile version