Nord Finanse

Kredyt na oświadczenie o dochodach

Jednym z korzystniejszych rozwiązań finansowych jest kredyt na oświadczenie o dochodach. Przy większości kredytów kredytobiorca jest zobowiązany do przedstawienia szczegółowych dokumentów finansowych. Potrzebne są one do wyliczenia zdolności kredytowej, na podstawie której udzielny jest kredyt. Niestety kredyt na oświadczenie o dochodach nie jest dostępny dla każdego kredytobiorcy, przyjrzyjmy się bliżej procedurze udzielania kredytu na preferencyjnych warunkach.

Dla kogo kredyt na oświadczenie o dochodach?

Najczęściej kredyt na oświadczenie o dochodach dostępny jest dla klientów banku, w którym posiadają konto osobiste. Dodatkowo specjalna oferta preferencyjnych warunków kredytowych skierowana jest do zawodów zaufania publicznego.

Ponadto bez względu na rodzaj kredytu banki wymagają, aby kredytobiorca miał odpowiednią zdolność kredytową, która pozwoli na spłacanie zobowiązania kredytowego.

Kredyt na oświadczenie o dochodach obecnie jest propozycją skierowaną wyłącznie do zawodów zaufania publicznego, między innymi branży medycznej oraz prawnej. Aby uzyskać środki finansowe, zazwyczaj wystarczy do wniosku kredytowego dołączyć oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów.

Na jaki cel przeznaczyć środki kredytowe?

W związku z tym, że kredyt na oświadczenie o dochodach dostępny jest dla wąskiego grona kredytobiorców, cel kredytu nie musi być sprecyzowany przy składaniu wniosku kredytowego. Środki finansowe można wykorzystać na dowolny cel jak nowy samochód, wycieczka zagraniczna czy remont domu.

Jakie są zalety kredytu na oświadczenie?

Przy wnioskowaniu o kredyt na oświadczenie bank wymaga jedynie przedłożenia dwóch dokumentów:

Branża medyczna może liczyć na preferencyjne warunki kredytowania, a przy tym nie jest zobowiązana do przedstawiania szczegółowego zestawiania dokumentów finansowych. Na preferencyjne warunki kredytowe może również liczyć przy kredytach gotówkowych oraz kredytach hipotecznych.

Zawody zaufania publicznego niosą za sobą mniejsze ryzyko niewypłacalności niż w przypadku innych grup zawodowych.

Exit mobile version