2 listopada 2017

Faktoring dla firm

Faktoring

Firmy mogą korzystać z różnych rodzajów finansowania poza kredytami czy leasingami. Na popularności zaczyna zyskiwać faktoring dla firm. Jego zadaniem jest poprawienie kondycji finansowej firmy na podstawie poprawy bilansu firmy po stronie aktywów. Nie jest to tradycyjny kredyt w banku, a przy tym bank w inny sposób oblicza zdolność finansową firmy.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje faktoringu dla firm?

Firmy, które decydują się na faktoring zazwyczaj korzystają z:

  • faktoring tradycyjny

  • faktoringu pełnego

  • faktoring zgodny z kryterium przedmiotu

  • faktoring zaliczkowy

  • faktoringu odwrotnego

  • faktoringu wierzytelności.

Na czym polega faktoring dla firm?

Przy faktoringu mamy dwie strony umowy faktora (bank) oraz faktoranta (wierzyciela długu). Firmy, które decydują się na skorzystanie z jednego z rodzajów faktoringu szybciej otrzymują należne środki, ponieważ fakt wypłaca je w formie zaliczki.

Faktoring dla firm poprawia płynność firmy, a tym stwarza możliwość do skorzystania z innych form finansowania, które wymagają dobrej kondycji finansowej firmy. Główną zaletą faktoringu jest ograniczenie ryzyka niewypłacalności, ponieważ to bank jako faktor przejął na siebie obowiązek wypłacenia należności za towar lub usługę.

Decyzja o przekazaniu należności faktorowi nie oznacza, że firma nie będzie miała możliwości zaciągnięcia kredytu dla firm. Zadaniem faktoringu jest polepszenie warunków kredytowych, a nie ich obniżenie.

Jeśli jesteś zainteresowana/y faktoringiem dla firm zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych ekspertów finansowych.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial