12 września 2017

Kredyt Hipoteczny

Dom lub Mieszkanie

Kredyt hipoteczny można przeznaczyć na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego. Środki możemy przeznaczyć na zakup mieszkania lub domu.

Dokumenty niezbędne przy kredycie hipotecznym:

  • dowód osobisty

  • zaświadczenie o dochodach

  • PIT za ostatni rok

  • dokumenty zakupowanej nieruchomości.

Przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego, warto zapoznać się z rynkiem nieruchomości oraz tym jakie mieszkania są dostępne. Pomagamy w znalezieniu nieruchomości z rynku pierwotnego na terenie Szczecina i całej Polski. Nasz ekspert kredytowy przedstawi nieruchomości oraz zapozna z formalnościami.

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca

Osoby pracujące na terenie Polski, ale pochodzące z zagranicy mają możliwość uzyskania kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości. Warunkiem jest osiąganie stałych dochodów na terenie kraju oraz posiadanie karty stałego pobytu.

Porównaj kredyty hipoteczne:

W czasie spotkania z ekspertem kredytowym mamy możliwość sprawdzenia kilku ofert kredytowych. Najkorzystniejsze kredyty hipoteczne to takie, które są dostosowane do możliwości finansowych kredytobiorców.

Najtańsze kredyty hipoteczne to te zaciągane na niezbyt długi okres kredytowania. Należy pamiętać, że im dłuższy okres kredytowania tym dłuższy jednocześnie okres naliczania odsetek od zaciągniętej kwoty kredytu.

Zdolność kredytowa:

W czasie spotkania ekspert kredytowy pomoże nam na podstawie zaświadczenia o dochodach obliczyć zdolność kredytową. Najlepsze kredyty hipoteczne udzielane są wyłącznie przy posiadaniu odpowiedniej zdolności kredytowej.

Do wyliczania zdolności kredytowej brane pod uwagę są takie czynniki jak:

  • wysokość osiąganych dochodów

  • liczba osób w gospodarstwie domowym

  • inne zobowiązania kredytowe (karta kredytowa, inne kredyty, limity w koncie)

  • historia kredytowa
  • bufor na niezbędne wydatki.

Zbyt duża ilość zobowiązań kredytowych może obniżyć naszą zdolność kredytową. Rozwiązaniem bardzo często okazuje się połączenie kilku kredytów w jeden i odciążenie domowego budżetu.

Budując swoją historię kredytową, warto pamiętać, aby była ona jak najbardziej pozytywna. Na jej wpływ mają wszystkie nasze zobowiązania i kontakty z bankiem w przeszłości. Regularne i terminowe spłacanie kredytów podnosi naszą punktację, na bazie której bank ocenia, jakimi klientami będziemy w przyszłości.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial