2 listopada 2017

Historia kredytowa

Jednym z elementów zdolności kredytowej jest właśnie historia kredytowa. Wnioskując o jakikolwiek kredyt bank prześwietli dokładnie naszą historię kredytową w celu zapoznania się z opinią o naszych  zobowiązaniach kredytowych obecnych oraz wcześniejszych kredytach. Indywidualnie również można sprawdzić swoją historię w Biurze Informacji Kredytowej pobierając raport o swojej historii.

Gdzie sprawdzimy BIK?

Raport BIK zaciągany jest przez instytucje bankowe w Biurze Informacji Kredytowej. Instytucja ta gromadzi dane o kredytobiorcach na potrzeby instytucji bankowych, SKOK-ów oraz instytucji pożyczkowych.

Logując się do panelu BIK jako indywidualne osoby również mamy możliwość pobrania identycznego raportu BIK, jak w przypadku banków.

Informacje o swojej historii kredytowej, warto sprawdzić przed złożeniem wniosku kredytowego, aby mieć pewność, że nasza zdolność kredytowa nie zostanie zachwiana.

Co znajdziemy w raporcie BIK?

Raport BIK prezentuje wszystkie informacje o naszych obecnych oraz przeszłych zobowiązaniach kredytowych. Dla banku jest to istotna informacja, dzięki której wie jakimi kredytobiorcami byliśmy do tej pory.

Raport zawiera również ocenę punktową zwaną scoringiem. Historia kredytowa w BIK jest punktowa, a punkty te przedstawia właśnie scoring.

Jakie inne bazy wpływają na historię kredytową?

Poza Biurem Informacji Kredytowej bank może sprawdzić kredytobiorcę również w:

  • Biurze Informacji Gospodarczej (dotyczy to przedsiębiorców)

  • Krajowym Rejestrze Dłużników.

Jeśli jesteś zainteresowana/y kredytem zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami finansowymi.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial