12 września 2017

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

na zakup nieruchomości

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości. Nabywana nieruchomość może pochodzić z rynku pierwotnego lub wtórnego. Środki kredytowe możemy przeznaczyć na zakup mieszkania lub domu. Jest to kredyt, gdzie wymagane jest ustanawiane zabezpieczenia na hipotece, którą jest nowe mieszkanie lub dom. Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości wymaga cierpliwości i zaangażowania przy pomocy eksperta kredytowego zaoszczędzimy czas i nerwy przy kompletowaniu dokumentacji kredytowej.

Formalności przy kredycie hipotecznym:

Korzystając z pomocy eksperta kredytowego zgromadzenie dokumentacji do wniosku kredytowego nie będzie takie trudne. Pierwszym dokumentem jest zaświadczenie o osiąganych dochodach, które umożliwia wyliczenie zdolności kredytowej.

Kredyt mieszkaniowy wymaga przedstawienia dokumentacji finansowej:

  • przy umowie o pracę – zaświadczenie o dochodach od pracodawcy

  • przy umowie cywilnoprawnej – umowy za ostatnie 12 miesięcy plus nowa umowa podpisana na kolejny rok

  • prowadzący własną działalność gospodarczą – dokumenty finansowe firmy z ostatnich 24 miesięcy

Dokumenty nieruchomości.

Kredyt mieszkaniowy warunki

Jednym z głównych warunków kredytu jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, na którą składa się jednocześnie historia kredytowa. Można o nią zadbać jeszcze przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Budowanie historii można rozpocząć od zaciągnięcia kredytów na niewielkie kwoty, głównie kredyty gotówkowe.

Tani kredyt mieszkaniowy wyróżnia się głównie krótszym okresem kredytowania. Jego jedynym minusem jest wyższa rata, ale krótszy okres naliczania odsetek od zaciągniętej kwoty.

Rodzaj nieruchomości

Decydując się na kredyt mieszkaniowy, należy określić czy nasze nowe mieszkanie będzie pochodziło z rynku pierwotnego czy wtórnego. Nasi eksperci kredytowi pomagają w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości pochodzącej z rynku pierwotnego.

Kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom wymaga od kredytobiorcy posiadania wkładu własnego, który wynosi obecnie 10 – 20 proc. Wysokość wkładu własnego uzależniona jest od regulaminu banku.

Nieruchomości pochodzące z rynku pierwotnego posiadają wyższą wartość, przez co wymagany jest wyższy wkład własny. Natomiast mieszkania nabywane na rynku pierwotnym wymagają remontu, przez co konieczne jest zaciągnięcie wyższej kwoty pozwalającej na wyremontowanie mieszkania.

Kredyt hipoteczny dla singli

Najkorzystniejszy kredyt mieszkaniowy dostępny jest zarówno dla par, małżeństw, rodzin oraz dla singli. Singiel ma podobne warunki kredytowania jak inni kredytobiorcy. Dla banku najważniejsza jest kwestia związana z wysokością dochodu, który pozwala na spłacanie comiesięcznych rat kredytowych.

Każdy kredyt udzielany jest na podstawie zdolności kredytowej, o której więcej przeczytasz tutaj.

Bezpłatna pomoc eksperta kredytowego

W czasie spotkania z ekspertem kredytowym dowiemy się jakie dokumenty niezbędne są do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny. Kompleksowa pomoc eksperta pomoże nam przejść wszystkie etapy kredytowe aż do podpisania umowy kredytowej.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial