Kredyt obrotowy dla firm

Najlepszy kredyt obrotowy dla firm ma za zadanie utrzymać płynność finansową. Najczęściej zaciąganym kredytem przez firmy jest kredyt obrotowy dla firm. Na jego korzyść wpływa fakt, że firma nie musi przedstawiać biznesplanu inwestycji, na którą zostaną spożytkowane środki kredytowe.

Korzyści kredytu obrotowego dla firm

Kredyt obrotowy dla firm można porównać do kredytu bez wskazywania celu inwestycyjnego. Środki kredytowe zazwyczaj uruchamiane są w rachunku bieżącym firmy, dzięki czemu jego splata pokrywana jest przez bieżące wpływy na konto firmowe.

Kredyt obrotowy może być uruchamiany w transzach lub jednorazowa w zależności od indywidualnych potrzeb firmy.

Dużym atutem kredytu obrotowego dla firm są elastyczne warunki kredytowania. Przy składaniu wniosku kredytowego sytuacja firmy rozpatrywana jest indywidualnie. Zazwyczaj środki kredytowe wypłacane są jednorazowo lub w transzach.

Warunki kredytu obrotowego dla firm

Warunkiem uzyskania najlepszego kredytu obrotowego dla firm jest przedstawienie dokumentacji finansowej firmy potwierdzającej jej płynność finansową. 

Kredyt obrotowy wymaga ustanowienia zabezpieczenia, którym może być zabezpieczenie na nieruchomości wchodzącej w skład środków trwałych firmy lub na wekslu in blanco.

Bez zdolności finansowej firma nie ma możliwości zaciągnięcia najlepszego kredytu dla firm. W czasie konsultacji sprawdzimy zdolność kredytową Twojej firmy oraz sprawdzimy różne możliwości jej finansowania. Z doświadczenia wiemy, że kredyty dla firm pomagają zarówno małym, jak i większym firmom w utrzymaniu prawidłowego jej funkcjonowania.

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym

To jedna z popularniejszych form kredytu obrotowego dla firm. Najczęściej udostępniany jest jako linia kredytowa. Jest ona udostępniana kredytobiorcy w rachunku firmowym w określonym czasie. Bardzo często kredyt obrotowy dla firm spłacany jest przez bieżące wpływy na konto firmowe.

Kredyt obrotowy w rachunku kredytowym

To druga forma udostępniania kredytu obrotowego dla firm. Jest to mniej popularna forma kredytowania dla firm. Kredyt obrotowy w rachunku kredytowym wymaga przedstawiania biznesplanu. Natomiast spłata kredytu możliwa jest jednorazowo lub w transzach. Sposób spłaty ustalany jest indywidualnie do potrzeb kredytobiorcy.

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem dla firmy zapraszamy do kontaktu z ekspertami kredytowymi.

2 thoughts on “Kredyt obrotowy dla firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial