Kredyt gotówkowy dla cudzoziemca

Często zdarzają się chwile, kiedy potrzebujemy gotówki, wyjściem z sytuacji jest kredyt gotówkowy. Procedury bankowe mogą być skomplikowane, ale to właśnie kredyt gotówkowy jest najbardziej elastyczna formą finansowania również dla osób spoza Polski.

Jakie są warunki kredytu gotówkowego dla cudzoziemców osiągających dochód w złotówkach?

Banki lubią kiedy dochody osiągane są w polskich złotych, ale nie dyskwalifikuje to dochodów uzyskiwanych w euro. Rozwijający się rynek pracy sprawia, że coraz więcej cudzoziemców znajduje tutaj pracę. Przepustką do uzyskania kredytu gotówkowego są regularne dochody.

Do złożenia wniosku kredytowego bank wymaga przedstawienia:

  • dowodu tożsamości lub paszportu

  • numer PESEL (jeśli został nadany)

  • karty pobytu obywatela Unii Europejskiej (obywatele Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii oraz Szwajcarii)

  • karta stałego pobytu (dotyczy obywateli spoza Unii Europejskiej)

  • adres zamieszkania na terenie Polski

  • wyciągi z konta z ostatnich sześciu miesięcy.

Czy cudzoziemiec osiągający dochody za granicą może wnioskować o kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na tyle elastyczny, że istnieje możliwość uzyskania kredytu przez obcokrajowca pomimo dochodów w innej walucie. Warunkiem zazwyczaj stawianym przez bank jest wykazanie związku z Polską.

Przy kredytach kredytobiorca jest sprawdzany w Biurze Informacji Kredytowej. Jest to miejsce, w którym znajdują się informacje na temat zaciąganych kredytów, tego jak były spłacane w przeszłości oraz obecnie. Brak historii kredytowej w przypadku cudzoziemców jest często spotykaną sytuacją, dlatego wtedy bank prosi o dołączenie do kredytu współkredytobiorcy z dochodem w złotówkach.

Bez względu na rodzaj waluty, w jakiej osiągany jest dochód banki wymagają, aby dochody wpływały na konto w Polsce przez okres co najmniej sześciu miesięcy do dnia złożenia wniosku kredytowego. Kredytodawca akceptuje dochody pochodzące z umowy o pracę na czas nieokreślony i określony.

Podsumowując, cudzoziemcy również mają możliwość uzyskania kredytu gotówkowego na dowolny cel. Głównym warunkiem jest uzyskiwanie dochodów z legalnego i akceptowalnego źródła. Istnieje możliwość uzyskania kredytu zarówno przy dochodach w polskich złotych, jak i w obcej walucie.

Jesteś zainteresowany kredytem gotówkowym dla cudzoziemca? Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial