Kredyt hipoteczny dla Ukraińców.

Jak przygotować się do ubiegania się̨ o kredyt hipoteczny?

Aby zwiększyć́ swoje szanse na uzyskanie kredytu w Polsce, warto przestrzegać́ kilku kluczowych zasad:

   • Posiadać stałe akceptowane przez bank źródło dochodu

   • Posiadać adres zameldowania i numer PESEL

   • Posiadać ważne dokumenty tożsamości np. paszport

   • Terminowo obsługiwać dotychczasowe zobowiązania kredytowe np. kredyty ratalne

  Jeżeli masz chcesz sprawdzić swoją sytuację możliwości otrzymania kredytu skontaktuj się z nami.

  Czy Ukraińcy mogą wnioskować o Bezpieczny kredyt 2%?

  Bezpieczny kredyt 2% dla Ukraińców jest jak najbardziej dostępny – jeżeli spełnia się warunki wymagane w programie. W celu zapoznania się z warunkami programu zapraszam do artykułu

  Jakie należy spełnić warunki aby otrzymać kredyt dla Ukraińca?

  Większość elementów i wymogów jest taka sama dla obywateli Ukrainy jak i obywateli Polski. Nie ma różnicy w wymogach liczenia zdolności kredytowej czy dostępności do ofert pod względem dostępnej kwoty czy wymaganego wkładu własnego. Istotną różnicą jest podejście banków do rodzaju posiadanej karty pobytu. Obecnie żaden bank nie udzieli kredytu obcokrajowcowi bez karty pobytu.

    • karta stałego pobytu – jeżeli ją posiadasz to dobra wiadomość. Banki najbardziej lubią jak ich przyszły klient posiada taki rodzaj karty. W tym przypadku mamy największy dostęp do banków w przypadku składania wniosku o kredyt hipoteczny

    • karta czasowego pobytu – w przypadku karty czasowego pobytu możemy podzielić banki na te które nie mają problemu z ich długością oraz na te które nie udzielą kredytu na dłużej niż ważność karty. W przypadku kredytu hipotecznego uzyskanie kredytu na ważność karty pobytu wydaje się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe

    • Posiadanie meldunku – banki mogą wymagać adresu zameldowania.

    • Posiadanie numer Pesel – Banki wymagają posiadanie przez klientów nr Pesel który jest każdemu obywatelowi Polski wydawany automatycznie. W przypadku obcokrajowców należy zgłosić się do urzędu gminy lub urzędu dzielnicy.

    • Posiadanie ważnego paszportu

   Zakup nieruchomości dla Ukraińców w strefie nadgranicznej.

   Zakup mieszkania przez Obywatela Ukrainy nie wymaga pozwolenia na nabycie nieruchomości. Dotyczy to także garażu i lokalu użytkowego. Sytuacja się zmienia jeżeli nabywana nieruchomość znajduje się w strefie nadgranicznej. Tutaj niestety zezwolenie jest wymagane co powoduje ograniczenie dostępnych mieszkań do zakupu przez obywateli Ukrainy.

   Na przykład strefa nadgraniczna dla województwa zachodniopomorskiego to nie tylko Szczecin, Gryfino, Police czy Świnoujście ale także Kołobrzeg i Koszalin. Następstwami tego przepisu jest ograniczenie możliwości zakupu mieszkania przez osoby z Ukrainy do mieszkań spółdzielczych własnościowych w tych miejscowościach.

   Są to nieruchomości głównie z rynku wtórnego budowane przez spółdzielnie mieszkaniowe. Obecnie nie buduje się już mieszkań spółdzielczych własnościowych.

   Wykaz gmin znajdujących się w strefie nadgranicznej.

   W przypadku zakupu domu lub gruntu zezwolenie będzie wymagane bez względu na położenie nieruchomości.

   Czy Ukraińcy mogą kupić mieszkanie na kredyt wspólnie z obywatelem Polski?

   Tak. Jak najbardziej jest taka możliwość. Wówczas warunki dotyczące zakupu nieruchomości muszą być wspólnie spełnione przez obu kredytobiorców. Oznacza to, że w przypadku np. zakupu nieruchomości w strefie nadgranicznej nie będzie można nabyć nieruchomości bez zezwolenia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, chyba że przedmiotem zakupu będzie spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.

   Podsumowanie

   Kredyt hipoteczny dla Ukraińców w Polsce to możliwość́, którą̨ warto rozważyć́, jeśli rozważa się zakup nieruchomości w Polsce. Banki w Polsce mają bardzo różne podejście do udzielania kredytów dla obcokrajowców i nie warto się zniechęcać po wizycie tylko w jednym z nich. Dobrze jest skontaktować się z ekspertem kredytowym z doświadczeniem który wie gdzie najlepiej rozpatrywane są kredyty hipoteczne dla obcokrajowców.

   Pamiętaj, aby starannie przygotować́ się̨ do procesu ubiegania się̨ o kredyt, dbając o swoją historię kredytową i stabilny dochód. Warto również̇ skorzystać́ z pomocy doświadczonych ekspertów finansowych, którzy mogą̨ doradzić́ i pomóc znaleźć́ najlepsze rozwiązanie finansowe dostępne dla Ciebie.

   Zapraszamy do kontaktu. Nasza pomoc w uzyskaniu kredytów jest bezpłatna. Działamy na terenie całego kraju.

   Autor: Norbert Lenart

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial