Jaki kredyt na apartament nad morzem?

Lato za pasem, więc nikogo nie dziwi duże zainteresowanie nieruchomościami nad morzem. Taki apartament nad morzem może być świetną inwestycją, ale również źle ulokowanymi oszczędnościami. Inwestycje w nieruchomości muszą być dobrze przemyślane, aby były opłacalne.

Najważniejsza jest lokalizacja

Przed decyzją o zakupie apartamentu nad morzem należy dokładnie przemyśleć, gdzie ma się ona znajdować, czy chcemy żeby miała charakter zarobkowy. Jeśli nie planujemy wynajmować wakacyjnej nieruchomości możemy się pokusić o miejsce oddalone od turystycznych miejscowości.

W przypadku zakupu apartamentu nad morzem z zamiarem wynajmowania jego lokalizacja nie powinna być zbyt odległa od atrakcji turystycznych. Widok na morze lub zalew to lokalizacje najbardziej pożądane, a tym samym ich cena jest wyższa niż w lokalizacjach poza miejscowościami atrakcyjnymi turystycznie.

Za co kupić apartament nad morzem?

Rozwiązań jest kilka, można skorzystać z własnych oszczędności, ale jak wiemy inwestycje bywają ryzykowne zwłaszcza, jeśli nieruchomość znajduje się w oddaleniu od morza. Innym rozwiązaniem jest zostawienie sobie tak zwanej poduszki finansowej w postaci własnych oszczędności.

Jednym ze sposobów na zakup apartamentu nad morzem jest kredyt hipoteczny. Głównym warunkiem kredytu hipotecznego jest posiadanie zdolności kredytowej, która jest przepustką do uzyskania kredytu. Na zdolność wpływa jednocześnie wysokość wkładu własnego. Minimalny wkład własny do kredytu może wynieść od 10 do 20 procent. Im wyższy wkład własny tym korzystniejsze warunki kredytowe, które z kolei przekładają się na niższe koszty kredytu. Wyższy wkład własny może przełożyć się na obniżenie raty kredytu lub skrócenie okresu kredytowania.

Jakie są zalety komercyjnych apartamentów nad morzem?

Wynajem nieruchomości nad morzem to nie tylko lokowanie oszczędności w nieruchomościach, ale jednocześnie poprawianie swojej płynności finansowej. Przy wynajmie jednego apartamenty nie jest konieczne pod względem podatkowym zakładanie własnej działalności gospodarczej. Natomiast przy wynajmie większej ilości lokali konieczne jest założenie własnej firmy.

Dodatkowym atutem wynajmu okazjonalnego jakim najczęściej jest wynajem apartamentu nad morzem buduje zdolność kredytową kredytobiorcy.

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem na zakup nieruchomości komercyjnej zapraszamy do kontaktu z ekspertem kredytowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial