Kredyt dla pracujących za granicą

Pracujesz za granicą i zastanawiasz się, czy masz szansę na kredyt w Polsce? Istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego przez osoby pracujące za granicą. Po zmianach, jakie zaszły w kredytach hipotecznych uzyskanie kredytu przez osobę uzyskującą dochód w obcej walucie jest możliwe wyłącznie w jeden sposób.

Jakie są warunki kredytu hipotecznego dla pracujących za granicą?

Główną zmianą, jaka zaszła w związku z nową ustawą hipoteczną obowiązującą od 22 lipca 2017 roku jest ograniczenie przyznawania kredytów w obcych walutach. Bank analizując sytuację finansową kredytobiorcy, weźmie pod uwagę przeważające dochody.

Na przykład, jeśli do kredytu przystępuje dwoje kredytobiorców, to kredyt hipoteczny zostanie przyznany w takiej walucie w jakiej przeważają dochody. W przypadku jednego kredytobiorcy raty kredytowe będą spłacane w walucie, w jakiej osiąga dochód. Waluty akceptowane przez banki to:

  • euro
  • korona norweska
  • korona szwedzka
  • funt brytyjski
  • dolar amerykański.

Jeśli oboje kredytobiorców uzyskuje dochód w polskich złotych, to kredyt również zostanie udzielony w takiej walucie.

Jakie są warunki udzielenia kredytu hipotecznego na dochód z zagranicy?

Głównym warunkiem udzielenia kredytu przy dochodach z zagranicy jest wyższy wkład własny niż w przypadku dochodów w Polskich złotych. Od 1 stycznia 2017 roku według rekomendacji S KNF minimalny wkład własny wynosi 20 procent. Jednak przy zagranicznych dochodach banki wymagają większego zabezpieczenia.

Kredyt dla osób uzyskujących dochód za granicą wiąże się z wyższymi kosztami. Do podstawowych kosztów, takich jak wycena nieruchomości czy prowizja za udzieloną kwotę kredytu, należy również doliczyć koszty za tłumaczenie dokumentów takich jak:

  • zaświadczenie o zarobkach

  • wyciągi z konta bankowego

  • deklarację rozliczenia podatkowego.

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny w obcej walucie?

Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym wymagającym ustanowienia zabezpieczenia. Ze środków kredytowych można zakupić nieruchomość do zamieszkania lub remontu, może to być mieszkanie lub dom.

Kredyt hipoteczny nie pozwala na zakup nieruchomości komercyjnej. W tym celu najlepiej jest skontaktować się z ekspertem finansowym i uzyskać informacje na temat kredytu na zakup nieruchomości komercyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial