Kredyt dla pracujących za granicą

Pracujesz za granicą i zastanawiasz się, czy masz szansę na kredyt w Polsce? Istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego przez osoby pracujące za granicą. Po zmianach, jakie zaszły w kredytach hipotecznych uzyskanie kredytu przez osobę uzyskującą dochód w obcej walucie jest możliwe wyłącznie w jeden sposób.

Jakie są warunki kredytu hipotecznego dla pracujących za granicą?

Główną zmianą, jaka zaszła w związku z nową ustawą hipoteczną obowiązującą od 22 lipca 2017 roku jest ograniczenie przyznawania kredytów w obcych walutach. Bank analizując sytuację finansową kredytobiorcy, weźmie pod uwagę przeważające dochody.

Na przykład, jeśli do kredytu przystępuje dwoje kredytobiorców, to kredyt hipoteczny zostanie przyznany w takiej walucie w jakiej przeważają dochody. W przypadku jednego kredytobiorcy raty kredytowe będą spłacane w walucie, w jakiej osiąga dochód. Waluty akceptowane przez banki to:

  • euro
  • korona norweska
  • korona szwecka
  • funt brytyjski
  • dolar amerykański.

Jeśli oboje kredytobiorców uzyskuje dochód w polskich złotych, to kredyt również zostanie udzielony w takiej walucie.

Jakie są warunki udzielenia kredytu hipotecznego na dochód z zagranicy?

Głównym warunkiem udzielenia kredytu przy dochodach z zagranicy jest wyższy wkład własny niż w przypadku dochodów w Polskich złotych. Od 1 stycznia 2017 roku według rekomendacji S KNF minimalny wkład własny wynosi 20 procent. Jednak przy zagranicznych dochodach banki wymagają większego zabezpieczenia.

Kredyt dla osób uzyskujących dochód za granicą wiąże się z wyższymi kosztami. Do podstawowych kosztów, takich jak wycena nieruchomości czy prowizja za udzieloną kwotę kredytu, należy również doliczyć koszty za tłumaczenie dokumentów takich jak:

  • zaświadczenie o zarobkach

  • wyciągi z konta bankowego

  • deklarację rozliczenia podatkowego.

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny w obcej walucie?

Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym wymagającym ustanowienia zabezpieczenia. Ze środków kredytowych można zakupić nieruchomość do zamieszkania lub remontu, może to być mieszkanie lub dom.

Kredyt na dochody z UE

Kredyt hipoteczny nie pozwala na zakup nieruchomości komercyjnej. W tym celu najlepiej jest skontaktować się z ekspertem finansowym i uzyskać informacje na temat kredytu na zakup nieruchomości komercyjnej.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisz do Nas
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial