Kredyt hipoteczny dla obywatela Unii Europejskiej

Obcokrajowcy chętnie podejmują pracę w kraju, a to oznacza chęć osiedlenia się na stale. Banki wychodząc naprzeciw potrzebom klientów stworzyły możliwość zaciągania kredytu hipotecznego dla obcokrajowca. Obywatele Unii Europejskiej traktowani są przez banki właściwie jak obywatele Polski. Tylko w przypadku osób spoza UE niezbędne jest dostarczenie dodatkowej dokumentacji potwierdzającej możliwość nabycia nieruchomości w Polsce.

W jakiej walucie dostępny jest kredyt dla obywatela Unii Europejskiej?

Warunki kredytu hipotecznego dla obywatela Unii Europejskiej są uzależnione od waluty, w jakiej będzie udzielany kredyt hipoteczny. Banki mocno ograniczyły możliwość zaciągania kredytów w obcych walutach. Aby zaistniała możliwość zaciągnięcia kredytu w obcej walucie na przykład w koronie norweskiej czy euro przeważający dochód kredytobiorcy powinien być osiągany właśnie w tej walucie.

Kredyt na mieszkanie

Jakie warunki trzeba spełnić przy kredycie dla obcokrajowca?

Standardowa procedura kredytowa wymaga przede wszystkim udokumentowania osiąganych dochodów, na podstawie której bank oblicza zdolność kredytową. Pozwala ona stwierdzić czy kredytobiorca ma możliwość spłacania comiesięcznych rat kredytowych. Najczęściej bank oczekuje od wnioskodawcy przedstawienia wyciągów z konta z wpływami wynagrodzenia, dostarczenia aktualnego kontraktu.

Innym warunkiem, który należy spełnić bez względu na kraj pochodzenia jest wniesienie wkładu własnego. Bank wymaga, aby wkład własny wynosił od 10 do 30 procent wartości kupowanej nieruchomości. Kredyt hipoteczny pokryje 90 – 80 procent wartości mieszkania.

Po obliczeniu zdolności kredytowej można wnioskować o kredyt hipoteczny. Bank wymaga również przedstawienia dokumentacji nieruchomości. W przypadku nieruchomości z rynku wtórnego będzie to księga wieczysta, natomiast przy mieszkaniu z rynku pierwotnego dokumenty od dewelopera (prospekt informacyjny oraz wzór umowy deweloperskiej).

W jakiej walucie możliwe jest uzyskanie kredytu hipotecznego?

Pomimo wprowadzonych zmian banki nadal pozostawiły otwartą furtkę dla kredytów w obcej walucie. Aby dowiedzieć się w jakiej walucie możliwe jest uzyskanie kredytu hipotecznego zachęcamy do kontaktu z ekspertem kredytowym.

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem w obcej walucie zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial