Zasady kredytu hipotecznego dla wolnych zawodów

Kredyt hipoteczny dla wolnych zawodów stwarza możliwość zaciągnięcia kredytu na podstawie oświadczonych dochodów. Na wstępie, należy zaznaczyć, że jest to grupa zawodowa ciesząca się zaufaniem społecznym. Do takiej grupy należy zaliczyć lekarzy, weterynarzy, prawników, radców prawnych, farmaceutów oraz sędziów czy radców podatkowych. Aby kupić dom czy mieszkania na kredyt najczęściej należy (zgodnie z procedurą bankową) przedstawić szczegółowe dokumenty dochodowe. W przypadku kredytu dla wolnych zawodów procedury są uproszczone również w kwestii dokumentacji.

Jakie są zasady kredytu hipotecznego dla wolnych zawodów?

Uproszczona procedura kredytowa zakłada zminimalizowanie formalności związanych z wykazywaniem dokumentacji finansowej. Zazwyczaj przy obliczaniu zdolności kredytowej bank prosi jedynie o przedstawienie oświadczenia o osiąganych dochodach. Najczęściej do wstępnej decyzji kredytowej nie jest wymagane przedstawianie dodatkowych dokumentów finansowych. Dopiero na etapie analizowania wniosku kredytowego bank może prosić o przedstawienie zeznania podatkowego za ostatni rok.

Kredyt na mieszkanie

Dodatkowymi dokumentami, które zazwyczaj przedstawia się przy składaniu wniosku kredytowego są; dyplom potwierdzający zawód, zaświadczenie o prawie do wykonywania zawodu, dokumenty nieruchomości czy wyciągi z konta za ostatnie trzy miesiące.

Branże zawodów zaufania publicznego mają większe możliwości negocjowania warunków kredytowych, ponieważ ich sytuacja zarówno finansowa, jak i zawodowa jest stabilniejsza niż w przypadku pozostałych zawodów. Najczęściej przy kredycie hipotecznym negocjowane są takie warunki kredytowe jak marża kredytu oraz prowizja za udzielony kredyt hipoteczny.

Kredyt hipoteczny dla wolnych zawodów

Jak budować pozytywną opinię?

Bez względu na branżę, w jakiej uzyskuje się dochody, dla banku bardzo ważna jest historia kredytowa, która w dużej mierze wpływa zarówno na samą decyzję kredytową, ale również na obliczenie zdolności kredytowej.

Terminowe spłacanie rat kredytowych daje bankowi informację o tym, że kredytobiorca jest rzetelnym klientem, który spłaca swoje zadłużenia w terminie.

Jesteś zainteresowany/a kredytem hipotecznym dla wolnych zawodów? Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami kredytowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial