Zasady kredytu hipotecznego dla wolnych zawodów

Kredyt hipoteczny dla wolnych zawodów stwarza możliwość zaciągnięcia kredytu na podstawie oświadczonych dochodów. Na wstępie, należy zaznaczyć, że jest to grupa zawodowa ciesząca się zaufaniem społecznym. Do takiej grupy należy zaliczyć lekarzy, weterynarzy, prawników, radców prawnych, farmaceutów oraz sędziów czy radców podatkowych. Kupienie domu czy mieszkania na kredyt wiąże się z procedurą bankową, przy kredytach dla wolnych zawodów procedura została uproszczona.

Jakie są zasady kredytu hipotecznego dla wolnych zawodów?

Uproszczona procedura kredytowa zakłada zminimalizowanie formalności związanych z wykazywaniem dokumentacji finansowej. Zazwyczaj przy obliczaniu zdolności kredytowej bank prosi jedynie o przedstawienie oświadczenia o osiąganych dochodach. Najczęściej do wstępnej decyzji kredytowej nie jest wymagane przedstawianie dodatkowych dokumentów finansowych. Dopiero na etapie analizowania wniosku kredytowego bank może prosić o przedstawienie zeznania za ostatni rok podatkowy.

Kredyt na mieszkanie

Dodatkowymi dokumentami, które zazwyczaj przedstawia się przy składaniu wniosku kredytowego, jest dyplom oraz zaświadczenie o prawie do wykonywania zawodu, dokumenty nieruchomości czy wyciągi z konta za ostatnie trzy miesiące.

Branża zawodów zaufania publicznego ma większe możliwości negocjowania warunków kredytowych, ponieważ ich sytuacja zarówno finansowa, jak i zawodowa jest stabilniejsza niż w przypadku pozostałych branż. Najczęściej przy kredycie hipotecznym negocjowane są takie warunki kredytowe jak marża kredytu oraz prowizja za udzielony kredyt hipoteczny.

Kredyt hipoteczny dla wolnych zawodów

Jak budować pozytywną opinię?

Bez względu na branżę, w jakiej uzyskuje się dochody, dla banku bardzo ważna jest historia kredytowa, która w dużej mierze wpływa zarówno na samą decyzję kredytową, ale również na obliczenie zdolności kredytowej.

Budowanie zdolności kredytowej można zacząć znacznie wcześniej zaciągając niewielkie kredyty lub korzystając regularnie z karty kredytowej. Terminowe spłacanie rat kredytowych daje bankowi informację o tym, że kredytobiorca jest rzetelnym klientem, który spłaca swoje zadłużenia w terminie.

Jesteś zainteresowany/a kredytem hipotecznym dla wolnych zawodów? Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami kredytowymi.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial