Kredyt odnawialny dla firm

Najszerszy wybór rodzajów kredytów dotyczy firm. Poza najpopularniejszym kredytem obrotowym wiele firm korzysta również z kredytu odnawialnego. Jego główną zaletą jest stały dostęp do środków kredytowych w koncie firmowym. Prowadząc firmę, nie łatwo jest utrzymać płynność finansową na jednym poziomie, ale dzięki środkom kredytowym wypłacalność firmy jest stabilna.

Na jakich zasadach działa kredyt odnawialny dla firm?

Kredyt odnawialny dostępny jest dla firm oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Większość kredytów dla firm możliwa jest do zaciągnięcia po co najmniej 12 miesiącach prowadzonej działalności.

Kredyt odnawialny dla firm uruchamiany jest w koncie firmowym, przez co powiększa saldo środków firmy, a tym samym firma ma stały dostęp do gotówki. Środki kredytowe można przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Najczęściej firmy przeznaczają środki kredytowe na opłacenie bieżących faktur czy pensji dla pracowników.

Wypłacony kredyt spłacany jest regularnie poprzez bieżące wpływy na konto firmowe. Każda spłacona część kredytu powoduje, że ponownie mamy dostęp do gotówki. Wypłacany limit dla firmy ustalany jest na podstawie indywidualnej sytuacji finansowej firmy. Należy pamiętać, że kredyty dostępne są wyłącznie dla kredytobiorców posiadających zdolność finansową.

Jakie są zalety i wady kredytu odnawialnego dla firm?

 

Zalety

Wady

  • możliwość wielokrotnego korzystania ze środków kredytowych bez konieczności podpisywania kolejnych umów kredytowych

  • stały dostęp do gotówki

  • odsetki kredytowe naliczane są wyłącznie od wykorzystanej części środków kredytowych, a nie od udzielonej kwoty kredytu

  • Dostępny dla firm o dobrej historii kredytowej

  • wysokość dochodów firmy wpływa na wysokość udzielonego finansowania

Podsumowując, kredyt odnawialny ma znacznie więcej zalet niż wad, ale należy korzystać z niego z rozwagą. Stały dostęp do środków kredytowych może spowodować, że będzie ciężej go spłacić, a jak wiadomo, każde zadłużenie kredytowe obniża zdolność finansową firmy i zmniejsza szanse na uzyskanie innego kredytu dla firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial