Dla kogo samochód na kredyt?

Nowy samochód może być wyzwaniem dla domowego budżetu lub dla budżetu firmy, ale jest na to rozwiązanie w postaci kredytu na samochód. Sam kredyt nie obciąża zbytnio miesięcznych wydatków, stałe raty kredytowe można swobodnie zaplanować, a przede wszystkim cieszyć się nowym samochodem. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom samochodu na kredyt.

Kto może skorzystać z kredytu na samochód?

Kredyt samochodowy to oferta skierowana zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla firm. Podstawowym warunkiem uzyskania kredytu na samochód jest posiadanie zdolności kredytowej. W przypadku klientów indywidualnych bank sprawdza zdolność pod względem uzyskiwanych dochodów, liczby osób w gospodarstwie domowym, innych zobowiązań kredowych czy historii kredytowej.

Nieco inaczej wygląda sprawdzanie zdolności kredytowej przy kredycie samochodowym dla firm. Firmy zobowiązane są do przedstawienia dokumentacji finansowej potwierdzającej płynność finansową.

Kredyt samochodowy dla firm

Korzyści z kredytu samochodowego dla firm:

Kredyt samochodowydla firm

Samochód na kredyt a prawo własności

Samochód na kredyt wiąże się z ustanowieniem zabezpieczenia. Kredyt samochodowy jest kredytem celowym, w związku z tym kredytobiorca zobowiązany jest do wskazania zabezpieczenia udzielonej kwoty kredytu. W związku z tym zabezpieczenie zostaje ustanowione na kredytowanym samochodzie.

Przy kredycie samochodowym właścicielem pozostaje kredytobiorca, bez względu na to, czy występuje jako firma, czy osoba prywatna. Bank jako kredytodawca zostaje wpisany do karty pojazdu jako współwłaściciel.

Kolejną kwestią jest ubezpieczenie Autocasco pojazdu. Koszty z nim związane spoczywają na kredytobiorcy, natomiast cesja z ubezpieczenia podpisywana jest na bank. W razie wypadku czy kolizji drogowej suma ubezpieczenia zostanie przelana na poczet zadłużenia kredytowego.

Jakie samochody można wziąć w kredycie samochodowym?

Kredyt samochodowy daje możliwość kredytowania zarówno nowych pojazdów, jak i używanych. W przypadku nowych pojazdów raczej nie ma ograniczeń, zaczynają się one dopiero przy samochodach używanych. Zazwyczaj maksymalny wiek samochodu w kredycie wynosi zazwyczaj od 8 do 10 lat.

Na co zwracać uwagę przy kredycie na samochód?

Przy każdym kredycie najważniejsze są koszty kredytowe. Większość kosztów uzależniona jest od wieku samochodu, na podstawie którego bank oszacowuje ryzyko. Analizując symulacje kredytów, warto wziąć pod uwagę takie parametry jak oprocentowanie oraz prowizję za udzieloną kwotę kredytu.

Przy kredycie samochodowym zdarza się, że bank wymaga wkładu własnego. Należy pamiętać, że wysokość wniesionych środków własnych do zakupu samochodu obniża comiesięczne raty kredytowe.

Jeśli jesteś zainteresowana/y kredytem samochodowym zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych ekspertów. Kontakt znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial