Pożyczka hipoteczna na dowolny cel

Kredyt hipoteczny jest bardziej znany niż pożyczka hipoteczna. Przy kredycie hipotecznym niezbędne jest wskazanie celu kredytowego, zazwyczaj jest to kupowana nieruchomość. Przy pożyczce hipotecznej nie wskazujemy celu, a jedynie jej zabezpieczenie. Poniżej kilka szczegółów pożyczki hipotecznej na dowolny cel.

Jakie zabezpieczenie jest wymagane przy pożyczce hipotecznej?

Pożyczka hipoteczna nie wymaga wskazania celu kredytowego, a jedynie zabezpieczenie. Banki wskazują, aby zabezpieczeniem przy pożyczce była nieruchomość, na której nie ciąży inne zobowiązania hipoteczne.

Poza zabezpieczeniem przy pożyczce hipotecznej tak jak przy innych kredytach niezbędne jest posiadanie zdolności kredytowej. Bank wylicza ją na podstawie dochodów. Poza zdolnością sprawdzana jest również historia kredytowa kredytobiorcy, aby bank mógł poznać jakimi kredytobiorcami byliśmy do tej pory. Więcej szczegółów o wyliczaniu zdolności kredytowej znajdziesz tutaj.

Reklama

Przy pożyczce tak jak przy kredycie hipotecznym bank jako wierzyciel zostaje wpisany do hipoteki nieruchomości, która stanowi jej zabezpieczenie.

Na co można wykorzystać pożyczkę hipoteczną?

Tak jak wcześniej zostało wspomniane, pożyczka hipoteczna można być wykorzystana na dowolny cel, jednak najczęściej jest wykorzystywana na cele związane z nieruchomością, która stanowi jej zabezpieczenie.

Jeśli decydujemy się wykorzystać środki z pożyczki na cel mieszkaniowy, możemy je przeznaczyć na remont mieszkania lub domu. Należy pamiętać, że za udzielone finansowanie możemy zakupić jedynie elementy stałe wyposażenia (meble pod zabudowę, malowanie ścian, wymianę okien, drzwi czy podłóg).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial