Warunki Mieszkania dla Młodych 2018

Rządowe programy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ostatnie środki z puli przeznaczonej na 2017 rok rozeszły się w zaledwie kilka godzin. Wiele osób skorzystało z dopłaty do własnego mieszkania. Już niedługo uwolniona zostanie ostatnia pula środków na dofinansowanie do zakupu pierwszego mieszkania.

Warunki Mieszkania dla Młodych 2018

Warunki Mieszkania dla Młodych 2018 zakładają, że z programu mogą korzystać małżeństwa, jak również osoby samotne. Najważniejszym warunkiem przystąpienia do programu jest wiek, co najmniej jeden z kredytobiorców powinien mieć poniżej 35 lat. Wyjątek od tej zasady stanowi ilość dzieci. W przypadku kiedy rodzina posiada więcej dzieci niż 3 to wiek nie jest istotny.

Kredyt na mieszkanie

Program mieszkaniowy obowiązuje przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego oraz z rynku wtórnego. Osoby posiadające prawo do własnego mieszkania również nie mają możliwości skorzystania z programu.

Ze środków MdM można skorzystać przy jednoczesnym zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Nie ma możliwości uzyskania dofinansowania do zakupu lokalu użytkowego. Dopłatę można przeznaczyć na wkład własny przy zakupie mieszkania lub na budowę domu jednorodzinnego. Obecnie wysokość wkładu własnego wynosi 20 proc. wartości nabywanej nieruchomości.

Limity w programie Mieszkanie dla Młodych

Przy każdym uruchomieniu nowej puli środków w programie Mieszkanie dla Młodych wyznaczane są nowe limity dofinansowania do metra kwadratowego zakupowanego mieszkania. Limitami objęte są również dopłaty dla osób samotnych oraz dla rodzin.

Osoby samotne mogą liczyć na 10 proc. dopłatę MdM, natomiast rodziny wielodzietne mogą liczyć na dofinansowanie nawet do 30 proc.

Od kiedy MdM 2018?

Osoby chcące skorzystać z dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych mogą powoli zacząć się przygotowywać do zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Już w grudniu będzie można zacząć kompletować dokumenty niezbędne do uruchomienia kredytu. Pierwsze środki będą dostępne dopiero od 1 stycznia 2018, ale można już szukać nieruchomości oraz gromadzić środki finansowe niezbędne przy uruchomieniu kredytu hipotecznego.

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem hipoteczny z dopłatą MdM zapraszamy do kontaktu z ekspertami kredytowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial