Jaki kredyt dla firm na ryczałcie?

Wybór formy opodatkowania przy prowadzeniu firmy jest bardzo istotny z punku widzenia późniejszych sposobów na uzyskanie finansowania zewnętrznego. Jednym z rodzajów kredytów pozwalających firmom na rozwój jest kredyt dla firm na ryczałcie. Firmy prowadzące działalność i rozliczające się na ryczałcie najczęściej zastanawiają się jakie warunki muszą spełnić, aby uzyskać kredyt na prowadzenie działalności gospodarczej.

Kto może skorzystać z oferty kredyt dla firm na ryczałcie?

Ryczałt to jedna z form opodatkowania, jej rozliczenie polega na rozliczeniu podatku od przychodu firmy. Banki przygotowały oferty kredytów, w których ryczałt jest zaliczany jako wyliczanie przychodu firmy. W czasie wyliczania zdolności kredytowej bank traktuje część przychodu firmy jako jej dochód. Takie wyliczenie uzależnione jest od wewnętrznego regulaminu banku.

Główny warunek uzyskania kredytu dla firm na ryczałcie to wykazanie przez firmę wnioskującą o kredyt jak największej liczbie dokumentów potwierdzających osiągany dochód. Do kredytu, warto przygotować takie dokumenty jak:

  • 12 ostatnich wpływów podatku do Urzędu Skarbowego

  • 12 ostatnich wpływów do ZUS (składka społeczna i zdrowotna)

  • podanie stawki ryczałtu.

Na co przeznaczyć środki kredytowe?

Kredyt dla firm na ryczałcie jest kredytem na dowolny cel, dzięki czemu środki kredytowe mogą pokryć bieżące potrzeby firmy. Wiele firm korzystających z tego rodzaju finansowania wspomaga swoje działalności w rozwoju oraz podtrzymuje płynność finansową firmy.

Kredyt dla firm na ryczałcie można również przeznaczyć na zakup nieruchomości. Przy kredytach hipotecznych wymagane jest zabezpieczenie na kupowanej hipotece.

Jeśli Twoja firma rozlicza się ryczałtem i jesteś zainteresowany/a kredytem dla firm zapraszamy do kontaktu.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial