17 października 2017

Aktualności

Kredyt dla pracujących za granicą

Pracujesz za granicą i zastanawiasz się, czy masz szansę na kredyt w Polsce? Istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego przez osoby pracujące za granicą. Po zmianach, jakie zaszły w kredytach hipotecznych uzyskanie kredytu przez osobę uzyskującą dochód w obcej walucie jest możliwe wyłącznie w jeden sposób kontynuuj czytanie.

Jaki kredyt dla firm?

Pakiet finansowania dla firm zawiera wiele rodzajów kredytów. Przyjrzyjmy się tym najbardziej popularnym i najchętniej wybieranym przez przedsiębiorców. Przede wszystkim największą zaleta kredytów dla firm jest możliwość inwestowania w rozwój firmy kontynuuj czytanie.

Z czego się składa kredyt hipoteczny?

Osoby zainteresowane kredytem hipotecznym najczęściej zastanawiają się, jakie są jego składniki. Najważniejszymi elementami kredytu hipotecznego jest marża oraz WIBOR, ale w umowie kredytowej znajdziemy również zapisy związane z oprocentowaniem kredytu kontynuuj czytanie.

Co sprawdzić przed kupnem domu?

Procedury kupna domu uzależnione są od rynku, na którym kupujemy nieruchomość. Przed zakupem domu, należy sprawdzić nieruchomość oraz jej obecnych właścicieli lub dewelopera (przy zakupie domu z rynku pierwotnego), a także stan techniczny domu. Różnice między rynkiem pierwotnym a wtórnym leżą również po stronie kosztów związanych z kupnem domu kontynuuj czytanie.

Kredyty Świąteczne - na co zwracać uwagę?

Świąteczne szaleństwo trwa w najlepsze. Świąteczne iluminacje, leniwa muzyka płynąca z głośników w centrach handlowych i lista prezentów pod choinkę. Każdy z nas pragnie, aby święta upłynęły nam w przyjemnej atmosferze. Jednak brak gotówki może popsuć humor największemu optymiście. Decydując się na kredyt świąteczny, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, aby nie wpaść w pętlę kredytową kontynuuj czytanie.

Jaki kredyt hipoteczny wybrać?

Najczęściej zadawane pytania o kredyt hipoteczny zazwyczaj dotyczą wyboru rodzaju rat kredytowych. Kredytobiorca może zaciągnąć kredyt z ratami równymi lub malejącymi. Przyjrzyjmy się bliżej wadą i zaletom rat kredytu hipotecznego. Przy kredycie hipotecznym kredytobiorca ma do wyboru raty równe lub malejące. Ich wybór powinien być uzależniony od budżetu, jakim dysponuje kredytobiorca. Rata kredytu nie może być za bardzo obciążająca kontynuuj czytanie.

Kredyt odnawialny dla firm

Najszerszy wybór rodzajów kredytów dotyczy firm. Poza najpopularniejszym kredytem obrotowym wiele firm korzysta również z kredytu odnawialnego. Jego główną zaletą jest stały dostęp do środków kredytowych w koncie firmowym. Prowadząc firmę, nie łatwo jest utrzymać płynność finansową na jednym poziomie, ale dzięki środkom kredytowym wypłacalność firmy jest stabilna kontynuuj czytanie.

Kredyt w rachunku bieżącym dla firm

Jednym ze sposobów na poprawę płynności finansowej w firmie jest uruchomienie kredytu w rachunku bieżącym. Dostępny jest zarówno dla firm o ugruntowanej pozycji, jak i dla tych, które tą pozycje próbują zdobyć. Kredyt w rachunku bieżącym jest jednym z elastyczniejszych form finansowania dla firm. Minimum formalności sprawia, że cieszy się on dużą popularnością wśród przedsiębiorców kontynuuj czytanie.

Kredyt na oświadczenie o dochodach

Jednym z korzystniejszych rozwiązań finansowych jest kredyt na oświadczenie o dochodach. Przy większości kredytów kredytobiorca jest zobowiązany do przedstawienia szczegółowych dokumentów finansowych. Potrzebne są one do wyliczenia zdolności kredytowej, na podstawie której udzielny jest kredyt. Niestety kredyt na oświadczenie o dochodach nie jest dostępny dla każdego kredytobiorcy, przyjrzyjmy się bliżej procedurze udzielania kredytu na preferencyjnych warunkach kontynuuj czytanie.

Symulacja kredytu hipotecznego

Wiele się słyszy o symulacjach kredytowych, ale nie każdy wie jak one naprawdę wyglądają. Decydując się na kredyt czy to hipoteczny, czy gotówkowy ekspert kredytowy przedstawia nam symulacje kredytów dobraną do budżetu kredytobiorcy. Kredyt hipoteczny to duże przedsięwzięcie i wymaga od nas wiele wiedzy i energii. W czasie spotkania z ekspertem kredytowym zostaniemy poinformowani o całej procedurze kredytowej oraz zostanie nam zaprezentowana symulacja kredytu hipotecznego kontynuuj czytanie.

Droga do własnego mieszkania z programiem MdM

Program Mieszkanie dla Młodych powoli dobiega końca. Ostatnia pula dofinansowania zostanie wypłacona już po 1 stycznia 2018 roku. Oznacza to, że za kilka tygodni do banków wpłyną wnioski o kredyty hipoteczne z dopłatą MdM 2018. Na przestrzeni lat program mieszkaniowy cieszył się dużą popularnością, świadczy o tym szybkość z jaką rozeszła się ostatnia pula środków na 2017 rok zajęło to zaledwie kilka godzin. Przyjrzyjmy się drodze do zakupu własnego mieszkania przy wsparciu środków z programu Mieszkanie dla Młodych kontynuuj czytanie.

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel

Kredyt hipoteczny jest znany chyba każdemu, jednak pożyczka hipoteczna jest nieco mniej znana. Przy kredycie hipotecznym niezbędne jest wskazanie celu kredytowego, zazwyczaj jest to kupowana nieruchomość. Przy pożyczce hipotecznej nie wskazujemy celu, a jedynie jej zabezpieczenie. Poniżej kilka szczegółów pożyczki hipotecznej na dowolny celPożyczka hipoteczna nie wymaga wskazania celu kredytowego, a jedynie zabezpieczenie. Banki wskazują, aby zabezpieczeniem przy pożyczce była nieruchomość, na której nie ciąży inne zobowiązania hipoteczne kontynuuj czytanie.

Kredyt obrotowy dla firm

Najlepszy kredyt obrotowy dla firm ma za zadanie utrzymać płynność finansową. Najczęściej zaciąganym kredytem przez firmy jest kredyt obrotowy dla firm. Na jego korzyść wpływa fakt, że firma nie musi przedstawiać biznesplanu inwestycji, na którą zostaną spożytkowane środki kredytowe. Kredyt obrotowy dla firm można porównać do kredytu bez wskazywania celu inwestycyjnego. Środki kredytowe zazwyczaj uruchamiane są w rachunku bieżącym firmy, dzięki czemu jego splata pokrywana jest przez bieżące wpływy na konto firmowe kontynuuj czytanie.

Zdolność kredytowa

Wielu z was zastanawia się jak obliczyć zdolność kredytową? Wstępnie zdolność kredytową można obliczyć samodzielnie, ale warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego. Zdolność kredytowa jest przepustką do uzyskania kredytu. W zależności z jakiego rodzaju finansowania będziemy korzystali tym wyższa zdolność kredytowa jest wymagana przez instytucje finansowe. Każdy bank indywidualnie oblicza zdolność kredytową dla każdego kredytobiorcy. Jednak najważniejsza jest wysokość osiąganego dochodu kontynuuj czytanie.

Najczęściej zadawane pytania o MdM

Już za jedenaście tygodni uruchomiona zostanie druga pula środków dofinansowania własnego mieszkania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Jest to prawdopodobnie ostatnia część środków, które pomagają w zakupie własnego mieszkania. Dofinansowanie MdM możliwe jest przy jednoczesnym zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Dopłata do wkładu własnego uzależniona jest od ilości osób w gospodarstwie domowy kontynuuj czytanie.

Czy po Nowym roku trudniej będzie wybudować dom?

Sezon wiosenny dla inwestorów może okazać się trudnym okresem w związku ze zmianami w prawie budowlanym. Wybudowanie domu czy nawet osiedla przy lesie, poza miastem nie będzie możliwe. Bez sąsiada będzie trudniej uzyskać decyzję o warunkach zabudowy (tzw. wuzetki), chyba że teren ten został wcześniej objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego kontynuuj czytanie.

Warunki Mieszkania dla Młodych 2018

Rządowe programy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ostatnie środki z puli przeznaczonej na 2017 rok rozeszły się w zaledwie kilka godzin. Wiele osób skorzystało z dopłaty do własnego mieszkania. Już niedługo uwolniona zostanie ostatnia pula środków na dofinansowanie do zakupu pierwszego mieszkania kontynuuj czytanie.

Kredyt hipoteczny po zmianach

Z dniami 22 lipca br. weszła w życie nowa ustawa regulująca kwestie związane z udzielaniem kredytów hipotecznych. Po zmianach kredyty hipoteczne stały się bezpieczniejsze dla kredytobiorców. Poniżej sześć zasad nowych kredytów mieszkaniowych. Banki zostały zobowiązane do wydawania decyzji kredytowej w terminie nieprzekraczającym 21 dni kontynuuj czytanie.

Odmowa udzielania kredytu

odmową udzielenia kredytu czy to hipotecznego, czy gotówkowego możemy się spotkać w kilku sytuacjach. Bardzo często odmowa udzielenia kredytu zaskakuje potencjalnych kredytobiorców. Jest kilka czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na decyzję kredytową. Jednym z najczęstszych powodów odmowy udzielenia kredytu jest zdolność kredytowa. Brak zdolności uniemożliwia, zaciągniecie jakiegokolwiek kredytu bankowego. Na brak zdolności może wpływa kilka czynników, jednym z nich są zazwyczaj niskie dochody w gospodarstwie domowym kontynuuj czytanie.

Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego

Przy kredycie hipotecznym wymagane są ubezpieczenia kupowanej nieruchomości. Ubezpieczenie jest wymogiem banku, dlatego ubezpieczenia dzielimy na obowiązkowe oraz dodatkowe. Zadaniem polisy ubezpieczeniowej jest zabezpieczenie zarówno kredytobiorcy, jak i kredytodawcy. Przede wszystkim na początku ubezpieczamy kredytowaną nieruchomość. Bank wymaga cesji z polisy ubezpieczenia nieruchomości. Polisa chroni przed zdarzeniami losowymi, których nie jest w stanie przewidzieć ani kredytobiorca, ani kredytodawca kontynuuj czytanie.

Z kim wziąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny wymaga przygotowania zarówno ze strony finansowej, jak i formalnej. Czasami największą przeszkodą w uzyskaniu kredytu na mieszkanie jest niska zdolność kredytowa. Rozwiązaniem może być odłożenie kredytu w czasie lub dołączenie do kredytu współkredytobiorców. Podstawowym warunkiem uzyskania kredytu mieszkaniowego jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej kontynuuj czytanie.

Kredyt budowlano hipoteczny krok po kroku

Spełnienie marzenia o własnym domu może się okazać znacznie łatwiejsze, niż nam się wydaje. Banki umożliwiają sfinansowanie budowy domu za pomocą kredytu budowlano hipotecznego. Jednak do kredytu, który sfinansuje budowę wymarzonego domu, warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem. W pierwszej kolejności powinniśmy kupić działkę budowlaną, na której wybudujemy dom. Rzadko banki zgadzają się na kredytowanie zarówno działki budowlanej, jak i samej budowy kontynuuj czytanie.

Koszty zakupu mieszkania w kredycie hipotecznym

Kredyt hipoteczny to tylko jedna strona medalu przy kupnie mieszkania. Po drugiej znajdują się koszty kredytu, które zazwyczaj dzieli się na koszty kredytowe oraz poza kredytowe. Każdy kredytobiorca musi być przygotowany, że do uruchomienia kredytu hipotecznego będzie zobowiązany ponieść inne koszty niż tylko rata kredytu kontynuuj czytanie.

Jak sfinansować zakup działki budowlanej?

Najważniejszą kwestią za nim zaczniemy budowę domu, jest posiadanie działki budowlanej. O ile samą budowę możemy skredytować kredytem budowlano hipotecznym, o tyle zakupu i budowy jednym kredytem raczej nie sfinansujemy. Brak środków na zakup działki nie przekreśla planów związanych z budową domu. Działkę budowlaną możemy kupić ze środków kredytu gotówkowego. Przyjrzyjmy się bliżej warunkom kredytu gotówkowego kontynuuj czytanie.

Jakie finansowanie dla samochodu firmowego?

Nikt nie wyobraża sobie prowadzenie biznesu bez sprawnego samochodu. Samochód firmowy można sfinansować na trzy sposoby, mianowicie za gotówkę, w kredycie na samochód lub leasingu. Jednak nie każdą firmę czy przedsiębiorcę stać na zakup pojazdu za gotówkę. Przyjrzymy się dwóm pozostałym sposobom zakupu samochodu do firmy kontynuuj czytanie.

Dla kogo samochód na kredyt?

Nowy samochód może być wyzwaniem dla domowego budżetu lub dla budżetu firmy, ale jest na to rozwiązanie w postaci kredytu na samochód. Sam kredyt nie obciąża zbytnio miesięcznych wydatków, stałe raty kredytowe można swobodnie zaplanować, a przede wszystkim cieszyć się nowym samochodem. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom samochodu na kredyt kontynuuj czytanie.

Na czym polega kredyt lombardowy?

Na rynku znajdziemy wiele ofert kredytów, ale niektóre brzmią nieznajomo. Takim kredytem jest kredyt lombardowy, który może stanowić doskonałą alternatywę dla kredytu gotówkowego. Charakteryzuje się krótko terminowością udzielonej kwoty. Jest to kredyt zabezpieczony, z którego mogą korzystać zarówno osoby fizyczne, jak i prawne kontynuuj czytanie.

Kredyt czy leasing?

Szukając najlepszych rozwiązań finansowych, warto zestawić ze sobą oferty kredytów, jak i leasingu. W przypadku samochodu leasing jest jedną z popularniejszych form finansowania, natomiast w przypadku finansowania innych środków trwałych znajdziemy wiele ofert kredytowych kontynuuj czytanie.

Własne mieszkanie w kredycie mogą kupić również obcokrajowcy. Banki przedstawiają kilka warunków, które należy spełnić, decydując się na kredyt hipoteczny. Dużym zainteresowaniem cieszą się kredyty hipoteczne dla obywateli Ukrainy. W związku z tym, że są to obywatele spoza krajów Unii Europejskiej, banki wymagają dodatkowych dokumentów. Poniżej odpowiedzi na pytania dotyczące kredytów hipotecznych dla obcokrajowców czytaj dalej.

Napisz do Nas
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial